20170523_150346

TURNIEJ WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI MARII KONOPNICKIEJ

Tradycyjnie, w związku ze Świętem Szkoły, które obchodzić będziemy w tym roku w najbliższą sobotę, p .Ewelina Budych i p. Agata Szwedek zorganizowały dla uczniów klas IV-VI turniej wiedzy o życiu i twórczości naszej Patronki. Uczniowie wykonywali różne zadania: odpowiadali na pytania, rozwiązywali rebusy, bawili się w kalambury, rozpoznawali fragmenty utworów Marii Konopnickiej i układali z rozsypanych zdań wiersze poetki. Okazało się, że uczestnicy bardzo dobrze przygotowali się do rywalizacji i zadania konkursowe nie sprawiały im większych problemów. Świadczy to o dużej wiedzy naszych uczniów nt. życia i utworów napisanych przez Marię Konopnicką. Ostatecznie w konkursie zwyciężyła reprezentacja klasy VI b, drugie miejsce zajęła klasa IV a, natomiast III miejsce przypadło w udziale klasie VI a. Wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju, serdecznie gratulujemy!

tekst A. Szwedek, foto. E. Budych