IMGP6592

Trzy, dwa, jeden, start! Zaczynamy nowy rok szkolny!

„Choć żal nam słonecznej swobody, złotego piasku i wody, choć żal wakacyjnej przygody, minął zielony czas.” Wróciliśmy po wakacjach opaleni z plecakiem pełnym przygód i wspomnień. A tu … szkoła na nas czeka. Niby ta sama, ale jakże odmieniona! Taka nowoczesna, zupełnie jakby nie liczyła tak wielu lat! Zaprasza do swego wnętrza kolorowymi ścianami, przestronnymi korytarzami, na nowo urządzonymi klasami, nowymi meblami. My sami też jacyś inni – wyżsi o głowę, opaleni. Z radością witamy przyjaciół, pozdrawiamy nauczycieli. Każdy chce coś powiedzieć i śmiechu jest przy tym co nie miara.

Rankiem na boisku przywitał uczniów drobny deszczyk i wesołe piosenki śpiewane przez klasę Va – ostatnia próba przed inauguracyjnym występem. Kiedy już się wszyscy zebrali, wyruszył szkolny korowód  do Kolegiaty. Wspólna msza święta i modlitwy to dobry początek nowego roku szkolnego. Po powrocie deszcz zanikł i uroczysty apel mógł się odbyć na boisku. Prowadził go nowy przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Tomasz Drożdżyński. Pani dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz powitała społeczność szkolną, opowiedziała o nowościach i swoich oczekiwaniach. Życząc uczniom powodzenia w nauce, wyraziła nadzieję, że wszyscy będą dbać o wygląd i wizerunek szkoły, będą się sumiennie wywiązywać ze swoich obowiązków, angażować w różne działania i podejmować nowe wyzwania.

Po wystąpieniu pani dyrektor, nadszedł ważny moment dla uczniów klasy Va, którzy ostatni tydzień wakacji poświęcili na przygotowanie części artystycznej. Idąc za radą wychowawczyni – Marii Tomkowiak, potraktowali swoje zadanie z humorem i pokazali dowcipne skecze o tematyce szkolnej. Popis aktorskich umiejętności Weroniki i Wiktora wywołał salwy śmiechu, a cały zespół zasłużył na duże brawa.

Później już tylko wędrówka po szkole, zwiedzanie, oglądanie – każdy chciał widzieć na własne oczy, co się zmieniło, aż w końcu … spotkania z wychowawcami w klasach, z ciekawością oglądany plan lekcji i pytania, kto czego będzie uczył.

I tak się zaczęło. Czeka nas 10 miesięcy wytężonej pracy, ale też wiele zabaw, niespodzianek i mnóstwo radości. Miejmy nadzieję, że w naszej szkole będzie miejsce na emocje, ale tylko te pozytywne, a nuda nie będzie miała do niej żadnego wstępu.

P O W O D Z E N I A !

Maria Tomkowiak