szkola2

TIK w Dwójce – realizujemy program SZKOŁA Z KLASĄ 2.0

Mam dla Was miłą wiadomość! Szkoła Podstawowa nr 2 przystąpiła do nowej edycji ogólnopolskiego programu SZKOŁA Z KLASĄ 2.0. Będziemy realizować bardzo ciekawe zadania, które przybliżą wszystkim uczestnikom TIK (technologię informacyjno – komunikacyjną). Towarzyszyć nam będzie Tiktik – zabawny komputerek, który poprowadzi nas do krainy nowoczesnej technologii informacyjnej, gdzie króluje informatyka, komputery, oprogramowanie, telekomunikacja, media oraz inne technologie służące do przekazywania informacji.

Będziemy tworzyć własny kodeks Szkoły z Klasą 2.0, zorganizujemy debatę szkolną, poznamy metody przechowywania i przetwarzania informacji, będziemy mówić o społecznych i etycznych aspektach działania człowieka w sferze TIK oraz będziemy się komunikować między sobą za pośrednictwem TIK.

Tę komunikację ułatwią nam 2 blogi – uczniowski i nauczycielski założone w celu przekazywania najważniejszych informacji dotyczących realizacji programu Szkołą z Klasą 2.0. Znajdą się tam również Wasze pomysły i relacje z zajęć, które zrobiły na Was wrażenie. Prowadząc je będziemy mogli zdobywać specjalne odznaki, prezentować pomysły i refleksje dotyczące zajęć, dzielić się prezentacjami, fotokastami, galeriami zdjęć, filmami, plakatami, mapami myśli i innymi materiałami multimedialnymi, linkami edukacyjnymi oraz wyrażać opinie na temat wpisów innych blogerów w postaci komentarzy.

Zachęcam wszystkich uczniów i nauczycieli, aby włączyli się do tego programu.

- Maria Tomkowiak
Koordynator programu SZKOŁA Z KLASĄ 2.0