DSCF4122

TELEPATHIA w Dwójce – koncertowa profilaktyka

We wtorek 3 marca 2015 r. Dwójka gościła członków zespołu TELEPATHIA, którzy  w ramach programu profilaktyki uzależnień pt. ’’Miasto Mojego Życia’’ przeprowadzili bardzo interesujące warsztaty połączone z koncertem muzyki pop – rockowej.

Zespół w składzie: wokalistka Joanna Karwacka, gitarzysta Andrzej Piasecki, perkusista Daniel Werner oraz  Grażyna Graszek (instruktor sportów obronnych), przybył do nas z Gdyni. Nasi goście wykonali kilka utworów, które bardzo nam się spodobały. W repertuarze znalazły się znane rockowe przeboje. Muzyka rozbudziła w nas mnóstwo pozytywnej energii, a urzekający głos wokalistki niósł się po szkole wprowadzając każdego w dobry nastrój.

Nasi goście okazali się niezwykle sympatycznymi ludźmi. Bardzo szybko nawiązali z nami kontakt. Przekonywali o negatywnych skutkach picia alkoholu za pomocą niekonwencjonalnych metod. Najpierw lider zespołu Andrzej Piasecki wybrał spośród nas największego „kozaka”. Wskazaliśmy na Sebastiana. Otrzymał on zadania, podczas których wykazał się wielkim refleksem, ale w starciu z alkogoglami nie dał sobie rady. Na chwilę każdy mógł założyć te „czarodziejskie okulary” i sprawdzić, jak się czuje nietrzeźwy. Doświadczaliśmy w ten sposób, że picie alkoholu zmienia spostrzeganie i zachowanie człowieka. Okazało się, że w alkogoglach świat widzi się podwójnie, zmieniają się kolory, zachwiana jest równowaga – Sebastian chodził w nich wężykiem, a Klaudia i Patryk nie potrafili ułożyć zwyczajnej wieży z klocków. Zrozumieliśmy, że człowiek po wypiciu alkoholu traci kontrolę nad swoim zachowaniem i staje się zagrożeniem dla innych, szczególnie na drodze. Potwierdził to kolejny test: gra na konsoli Need For Speer w alkogoglach, do której pan Andrzej zaprosił Tomka i Polę. Aklogogle sprawiły, że Tomek strącił wszystkie znaki drogowe, uderzył w przystanek i zatrzymał się dopiero na barierce przed przepaścią. To dlatego policja apeluje o abstynencję i niespożywanie alkoholu przed jazdą.

To spotkanie było bardzo ciekawe. Nauczyło nas, że alkohol to nic dobrego, jest przyczyną nieszczęść i tragedii rodzinnych. Nie warto narażać bezpieczeństwa swojego i innych ludzi. Mamy nadzieję, że złożone w duchu obietnice po tym dwugodzinnym spotkaniu pozostaną na długo w pamięci każdego z nas.

Dziękujemy bardzo serdecznie naszym gościom. Chcielibyśmy ich jak najszybciej znowu Was zobaczyć i posłuchać. Jesteście wspaniali!

Uczniowie kl. VB i Va
SP2 Szamotuły

Więcej o zespole TELEPATHIA i muzyce, którą tworzy i wykonuje na stronie:

http://telepathiaworld.tumblr.com/

Zachęcamy też do odwiedzenia fan page na Facebooku, gdzie zespół otrzymał wiele polubień z naszej szkoły:

https://www.facebook.com/Telepathia/timeline?ref=page_internal

Fot. Robert Kalisz