DSCF1914aa

Tak, książka to przyjaciel mój…

Książki dostarczają dzieciom wielu przeżyć estetycznych, dobrze służą celom wychowawczym, pobudzają myślenie, wpływają na moralną i estetyczną wrażliwość dzieci.  Bawią, cieszą i uczą, wyzwalają poczucie humoru. W dużym stopniu uwrażliwiają na wartości i piękno słowa kształtując rozwój ich osobowości.

Czytając dzieciom bajki zaszczepiamy w nich miłość do książek, chęć korzystania z nich jak najczęściej i w różnych okolicznościach.

W ramach prowadzonej od wielu lat akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, zaprosiłam rodziców, ciekawych gości, przedstawicieli różnych instytucji do wspólnego czytania.

W czwartek 02 października br. Wesołe Smyki z grupy 0A wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Szamotułach na spotkanie z panią Ewą Kukurendą- bibliotekarką oddziału dziecięcego.

Poznały pomieszczenie biblioteki, uczyły się, jak właściwie korzystać z książek, wysłuchały bajki, zostały też przyjęte do grona czytelników.

Z wypiekami na twarzy krążyły między półkami pełnymi książek.

Aby nasze dzieci wyrosły na mądrych i szczęśliwych ludzi, czytajmy im książki.

wych. Ewa Baraniak