IMG_0038

Szóstoklasiści uczestnikami konferencji na Targach Edukacyjnych w Poznaniu

W sobotę1 marca 2014r. szóstoklasiści pod opieką swoich wychowawczyń wybrali się do Poznania na Targi Edukacyjne, których tegoroczne hasło brzmiało „Uczymy się przez całe życie”. Przed głównym punktem programu wycieczki uczniowie mieli możliwość przebywania wśród niezwykłych roślin rosnących w klimacie tropikalnym oraz w basenie Morza Śródziemnego i na pustyni, bowiem najpierw znależli się w Poznańskiej Palmiarni. Oprócz niezwykłej roślinności olbrzymie zainteresowanie wywołały także wspaniałe okazy egzotycznych ryb oraz ptaków i olbrzymiego gada.

Po pobycie „w dżungli” wszyscy udali się na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie wzięli udział w konferencji „Papierowa nauka”, poprowadzonej przez naukowców z Politechniki Poznańskiej. W bardzo ciekawy i przystępny sposób  zaprezentowano uczniom wszelkie możliwości zastosowania papieru i jego właściwości. Oczywiście największą ciekawość wzbudziły sposoby wykorzystania papieru przez tajnych agentów. Wykładowcy pokazali również wiele pomysłów na samodzielne eksperymenty z papierem i różnymi środkami chemicznymi. Wykładu, któremu towarzyszył naukowy pokaz, uczniowie wysłuchali z ogromnym zainteresowaniem, aktywnie w nim uczestnicząc. Następnie mogli zapoznać się z ofertą wydawniczą dla dzieci i młodzieży, a także zdobyć autograf pisarki lub autora ilustracji książek dla dzieci. Wielu uczniów uczestniczyło w interesujących warsztatach edukacyjnych.

Po tylu atrakcjach wszyscy udali się na posiłek, który spożyli w najnowocześniejszym obecnie miejscu w Poznaniu, czyli na terenie Poznań City Center. Podziwianie nowego budynku dworca w Poznaniu zakończyło wycieczkę szóstoklasistów, którzy zgodnie podsumowali wyjazd: „Było nadzwyczaj wspaniale! Po prostu super!”

Hanna Durak