20181107_152426

Szkolny Konkurs Recytatorski „A to Polska właśnie!” za nami

W środę 7 listopada 2018 r. w auli naszej szkoły przy ul. Skargi2 odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „A to Polska właśnie!”. Wzięło w nim udział 20. recytatorów z klas IV-VI oraz VII, VIII i gimnazjum. Tematyka wierszy była dowolna, ale w związku z 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości, mile widziane były wiersze poświęcone Ojczyźnie i jej bohaterom. Jury w składzie: Grzegorz Bartek, Ewelina Budych, Paulina Pękosz, Anna Sałajczyk oraz Maria Tomkowiak w prezentacjach konkursowych oceniało: dobór utworu (czy wiersz jest dostosowany do wieku recytatora), opanowanie pamięciowe tekstu, interpretację wiersza, dykcję i ogólny wyraz artystyczny. Recytacje wszystkich uczestników były nagradzane gromkimi brawami i zasługują na pochwałę. Członkowie jury postanowili nagrodzić następujące osoby:

kl. IV – VI:
I miejsce – Zuzanna Karaszewska, kl. Va
II miejsce – Amelia Mizgalska, kl. 4s
III miejsce – Krzysztof Wojczuk, kl. 4s

kl. VII – VIII i gimnazjum:
I miejsce – Paulina Bartosz, kl. VIIIb
II miejsce – Weronika Wegner, kl. VIIIb
III miejsce – Marta Suterska, kl. VIIb

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Wręczenie nagród wyróżnionym nastąpi 9 listopada 2018r. podczas szkolnych uroczystości związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gratulujemy wszystkim recytatorom odwagi mierzenia się z poezją i chęci zaprezentowania przed nami swoich umiejętności, a zwycięzcom – wspaniałego przygotowania i ciekawej interpretacji wybranych przez siebie utworów. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

Szkolny Konkurs Recytatorski odbywał się w ramach projektu Bardzo Młody Patriota.

fot. Ewelina Budych