Szkolny konkurs matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia”

W dniach 23- 24 marca odbył się pierwszy etap konkursu „Mistrz tabliczki mnożenia” . Liczyła się nie tylko poprawność wykonania zadania ale również szybkość. Konkurs matematyczny miał na celu zachęcenie do nauki i doskonalenie umiejętności posługiwania się tabliczką mnożenia. Udział wzięło 9 uczniów z klas II, oraz 10 uczniów z klas III. Wszyscy rywalizowali o tytuł ,,Mistrza Tabliczki Mnożenia”.  Okazało się, że wśród nich jest wielu uczniów uzdolnionych matematycznie. Do konkursu przystąpili uczniowie klas II-VI. Na poziomie klas drugich mistrzynią została Stefania Runowska z IIa(II miejsce  zajął Mateusz Krakowiak z klasy IIa, III miejsce Dawid Strauchmann z klasy IIa)a w klasach trzecich Bartek Kubiak z IIIb(II miejsce zajął  Patryk Kijek z klasy IIIa, III miejsce  Aleks Roszyk z klasy IIIb).  Mistrzowie  klasowi z poziomu IV- VI przystąpili w poniedziałek do drugiego etapu  znacznie trudniejszego . Mistrzem szkoły została Julia Poprawska z kl. VIb  na drugim miejscu Justyna Nazim z VIa,  trzecie miejsce zajął Michał Jądrzyk z Va,  czwarte Kamil Bzdziel z IVa i ostatnie V miejsce przypadło Julce Wegner z Vb. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

.

tekst i foto. I. Błoch, V. Rakowska