2

Szkolny Klub PCK tuż przed świętami

SK PCK rozpoczął swą działalność już w listopadzie 2014. Członkowie klubu opracowali harmonogram akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem 2014”, rozpowszechnili go wśród społeczności szkolnej, a następnie realizowali jego założenie punkt po punkcie.

Wraz z opiekunem przeanalizowali założenia organizacji Szlachetna Paczka i przy udziale całej społeczności szkolnej podjęli się zadania przygotowania paczki świątecznej dla jednej z rodzin, objętych opieką organizacji.

Na cotygodniowych spotkaniach przygotowywali eksponaty na KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, który w tym roku odbył się 10 grudnia 2014. Podczas spotkania rodzicom zaprezentowano również najpiękniejsze prace uczestników Konkursu Języka Niemieckiego „Die schӧnste Weihnachtskarte” oraz Konkursu „Mikołajki 2014  – Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”.

 Członkowie SK PCK przy wspólnej zabawie piekli również pierniczki, które miały zachęcić całą społeczność szkolną do wspólnej działalności charytatywnej.

Adrianna Kiona

Fot. Adrianna Kiona