Obraz32

Szamotulska młodzież dotarła aż na Syberię!

Uczniowie z dawnego Gimnazjum nr 1 – obecnie SP2 Szamotuły – i uczestnicy Świetlicy Socjoterapeutycznej „Orbita” z Szamotuł wraz z opiekunami wzięli udział w wymianie międzynarodowej Szamotuły – Hanower – Moskwa – Tiumeń (Syberia). Organizatorem wyjazdu była Fundacja Niemiecko -Polska „Nadzieja” przy finansowym wsparciu Powiatu Szamotulskiego, Burmistrza MiG Szamotuły oraz Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Pełen wrażeń wyjazd odbył się od 1 do 14 lipca 2017 r. Językami, w których komunikowali się uczestnicy, były j. angielski i niemiecki. Młodzież zwiedziła miasta, a także skorzystała z wielu atrakcji takich jak: park linowy, pływalnia czy safari; była też okazja do zobaczenia szkoły matematyczno – fizycznej dla uzdolnionej młodzieży. Młodzi ludzie mogli zaprezentować swoje zdolności podczas wspólnych zajęć, konkursów talentów, czy występów. To był wyjątkowy czas; dni pełne wspaniałych emocji, przeżyć, po których pozostały piękne wspomnienia.