Szaleństwo karnawałowe

Karnawał, po staropolsku nazywany zapustami, to czas liczony od Nowego Roku lub od Trzech Króli do Środy Popielcowej. Ten  okres  zimowych zabaw i maskarad w naszej szkole wypełniły baliki i dyskoteka.  Dla uczniów klas drugich i trzecich edukacji wczesnoszkolnej  był to bal, który odbył się w środę 14 lutego,  dzięki uprzejmości Dyrektora Gimnazjum 1  Tomasza Runowskiego,  w sali gimnastycznej tej szkoły.   Imprezę prowadził zespół „Dudula”, prezentując  i śpiewając największe przeboje dyskotekowe ostatnich lat, przeplatane konkursami i zabawami. Różnorodność przebrań uczniów pokazała niebywałą kreatywność i pomysłowość dzieci i rodziców.  Zabawa była znakomita, humory dopisywały uczestnikom balu, a czas mijał nieubłaganie, zabawa dobiegała końca. Ostatnim przeboje, który dzieci zaśpiewały wspólnie z prowadzącym była piosenka zespołu Enej   pt. „Kamień z napisem love”.

tekst R. Paczkowska, foto. V. Rakowska