plakat (2)

Święto Szkoły i Logicznego Myślenia – Tajna Misja Szkolnych Detektywów już w najbliższy piątek!

To już w piątek 2 czerwca o godz. 16.00!!! Zapraszamy całą społeczność szkoły na boisko przy ul. Kapłańskiej 18, gdzie odbędzie się impreza integracyjna – Święto Szkoły i Logicznego Myślenia – Tajna Misja Szkolnych Detektywów.

Imprezę poprowadzi aktorka teatru Porywacze Ciał Katarzyna Pawłowska, a towarzyszyć jej będzie Patronka szkoły Maria Konopnicka, w której postać się wcieli jedna z uczennic. Na uczestników czekają liczne niespodzianki i atrakcje, przygotowane przez nauczycieli i Radę Rodziców.

Konwencja detektywistyczna stwarza okazję do zorganizowania przestrzeni otaczającej szkołę tak, by umożliwić dzieciom wnikliwe spojrzenie na problemy otaczającego świata oraz osób, które żyją wśród nas, zmobilizować do działania i pomagania.

Tajna Misja Szkolnych Detektywów wpłynie na rozwój umiejętności planowania i rozwiązywania problemów. Nauka myślenia strategicznego i algorytmicznego za pomocą programowania to ulubione przez młodych ludzi sposoby poznawania i kreowania rzeczywistości. Logika, kreatywność, otwartość na zmiany to kluczowe elementy w rozwoju intelektualnym dziecka, pozwolą lepiej przygotować je do funkcjonowania w dorosłym życiu.

Uczniowie wykonywać będą kolejne zadania w zaaranżowanych na boisku kącikach. Powstanie Biuro Szkolnych Detektywów, w którym poznają tajniki daktyloskopii i wykonają odbitki swoich linii papilarnych, będą posługiwać się szyfrem Cezara i tworzyć portrety pamięciowe według rysopisu. Powstaną przedmiotowe escaperoomy, kącik genialnego logistyka z warsztatami robotyki, pracownia renowacji krzeseł, majsterkownia, kącik gier planszowych, strefa Cospayu – spotkanie z fantastyką i teatralne zabawy połączone z charakteryzacją i wchodzeniem w role postaci z utworów Marii Konopnickiej. W parku rozmieszczone będą stanowiska z konkurencjami rekreacyjno – sportowymi, miasteczko ruchu drogowego oraz gra rodzinna z kodami QR.

Dla najmłodszych – Strefa Malucha z Małpim Gajem, bańkami XXL, balonowymi zwierzakami i malowaniem twarzy. Powstanie też EKO rzeźba postaci Patronki szkoły.

Będą lody, popcorn i słodkie przysmaki!

Serdecznie zapraszamy!

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Rada Rodziców