Święto Niepodległości

Nasza szkoła obchodziła 96. rocznicę odzyskania niepodległości bardzo uroczyście.

7 listopada Samorząd Szkolny zorganizował apel dla uczniów klas 1 – 6. Uczniowie klasy szóstej  i czwartej b recytowali patriotyczne wiersze i zaśpiewali żołnierskie pieśni, które przeniosły słuchaczy w odległe czasy walki Polaków o swoje państwo i radości z odzyskanej w 1918 roku wolności.

9 listopada poczet sztandarowy w składzie: Kacper Przybył, Alicja Ławniczak i Magdalena Sołtysiak -  reprezentował szkołę podczas mszy św. za Ojczyznę w bazylice mniejszej oraz przemarszu na miejsce pamięci na szamotulskim rynku i apelu poległych.

11 listopada, w dniu Święta Niepodległości,  poczet sztandarowy naszej szkoły – Alan Spychała, Alicja Ławniczak i Julia Kinal uczestniczył we mszy św. za Ojczyznę w bazylice mniejszej i uczczeniu Polaków poległych w walce o wolność naszego kraju.

Hanna Durak

Fot. Hanna Durak i Robert Kalisz