P_20171006_111416 (Copy)

Światowy Dzień Uśmiechu w SP2

W pierwszy piątek października przypada Światowy Dzień Uśmiechu, w którego obchody włączyli się także uczniowie naszej szkoły. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.

Po dzisiejszej porcji śmiechu zdrowie mamy zapewnione na najbliższy rok. Dzieci przyszły do szkoły z przypiętymi do stroju zabawnymi elementami, później bawiliśmy się świetnie podczas słuchania dowcipów opowiadanych przez klasowych komików oraz zorganizowaliśmy konkurs na najzabawniejszą minę. Najlepszych żartownisiów nagrodziliśmy gromkimi brawami i zabawnymi dyplomami.

Katarzyna Dobrychłop