ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest na świecie  23 kwietnia.   Pomysł zrodził się w Katalonii w 1926r. Symbolem tego święta jest czerwona róża.

W naszej szkole Dzień Książki obchodzono w poniedziałek 24 kwietnia. Do jego uczczenia pani bibliotekarka Ewelina Budych zaprosiła m.in. uczniów klasy III A. Trzecioklasiści przebrani za postacie z bajek, w towarzystwie uczennic Gimnazjum nr 1, rozdawali czerwone papierowe róże oraz  kolorowe zakładki do książek przechodniom na ulicach naszego miasta. Postacie z bajek wzbudzały duże zainteresowanie i spotykały się z wyrazami sympatii i życzliwości.

Celem akcji było promowanie czytelnictwa wśród Szamotulan. Jesteśmy przekonani, że odnieśliśmy sukces, gdyż wielu przechodniów deklarowało przeczytanie książki i używanie pięknej  zakładki.
A róża? Posłuży na pewno jako pamiątka i będzie przypominała o istnieniu w kalendarzu Dnia Książki i Praw Autorskich.

tekst Agata Szwedek, foto. Ewelina Budych