20180421_122521

Sukcesy na konkursie poświęconym JP2 w Kaźmierzu

XIV Powiatowy konkurs prezentacji poezji i prozy Ojca Świętego Jana Pawła II oraz utworów literackich Jemu poświęconych i piosenek
w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu dnia, 21.04.2018 r.
pod patronatem
Ks.kan. Mariusza Marciniaka – Dziekana Dekanatu Szamotulskiego
Pana Józefa Kwaśniewicza Starosty Powiatu Szamotulskiego
Pana Zenona Gałki Wójta Gminy Kaźmierz
pod hasłem:
„Pozostańcie wierni temu dziedzictwu” – Jan Paweł II

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Szamotułach (z klasy 3 SP oraz klasy 3 oddziału gimnazjalnego) podczas konkursu zaprezentowali poezję i prozę poświęconą Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Każdy miał 2 minuty na występ. Uczestnicy po prezentacji utworu i piosenki zostali nagrodzeni licznymi brawami. Monika Mendyk (3b gim) recytowała fragment z Tryptyku Rzymskiego Jana Pawła II pt: „Źródło”. Zajęła III miejsce. Uczennica z klasy 3c SP Amelia Mizgalska prezentowała tekst pt: „Ojcze: i w swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce. Uczennice były przygotowywane do konkursu przez nauczycieli, którym pragniemy serdecznie podziękować: Pani Marzenie Panasko oraz Panu Michałowi Galanciakowi. Dziękujemy także naszej dyrekcji – Pani Dyrektor Małgorzacie Jagiełłowicz za dopingowanie nas i wiele życzliwości.

Michał Galanciak