KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Strażacy uczą bezpiecznych zachowań

W czwartek, 12 grudnia, w ramach programu „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń” Szkoła Podstawowa nr 2 w Szamotułach gościła przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej. Uczniowie klas VIa i VIb wzięli udział w lekcji, której temat brzmiał: „Bezpieczne zachowania w szkole, w domu, na ulicy”.
Podczas tych zajęć uczniowie zobaczyli ubiór i wyposażenie potrzebne w czasie akcji oraz rozwiązywali krzyżówki systematyzujące wiedzę na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Po części teoretycznej szóstoklasiści przeszli na boisko szkolne, gdzie strażacy prezentowali swój sprzęt. W części pokazowej uczestniczyły również dzieci z klas młodszych: IIa, IIb oraz uczniowie klasy Va.
Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze i z całą pewnością uświadomiło uczniom, które z ich zachowań i zachowań innych osób jest niewłaściwe, stwarza zagrożenie dla otoczenia.
Renata Paczkowska
Violetta Rakowska