20190916_122029

Statuetki dla Adrianny Kiony i dyrektor Małgorzaty Jagiełłowicz

W sobotę 14.09.2019 Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Marii Konopnickiej w Szamotułach uczestniczyła w uroczystości uświetniającej 100 rocznicę powstania organizacji PCK. Na spotkaniu jego uczestnicy zapoznani zostali z chlubną historią szamotulskiego oddziału PCK, poznali wspaniałych działaczy tej organizacji, pracujących na obszarze powiatu szamotulskiego oraz spędzili miłe chwile podczas koncertu, zorganizowanego przez organizatorów spotkania.

Bezinteresowna praca członków Szkolnego Koła PCK, działającego przy naszej szkole została również doceniona. Zarówno Dyrektor szkoły, jak i opiekun Szkolnego Koła PCK usłyszeli słowa uznania i podziękowania oraz obdarowani zostali statuetkami okolicznościowymi.  Oczywiście nie spoczniemy na laurach. Obiecujemy nadal wspierać ludzi, potrzebujących pomocy oraz rozwijać  w młodym pokoleniu empatię na krzywdę i los drugiego człowieka.

Adrianna Kiona
Opiekun Szkolnego Koła PCK