mms_20180913_214303

Spotkanie z misjonarzem – ks. Krzysztofem Stachowiakiem

W piątek, 7 września 2018r., w auli Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VIII z ks. Krzysztofem Stachowiakiem – Misjonarzem Św. Rodziny, który przybył z Papui Nowej Gwinei. Towarzyszył mu ks. proboszcz Mariusz Marciniak.

Nasz gość zapoznał nas z dalekim krajem. Papua Nowa Gwinea oddalona jest od Polski o ok. 15 tys. km. Ksiądz Krzysztof ciekawie opowiadał o przyrodzie i ludziach zamieszkujących wyspę na Oceanie Spokojnym. Z zainteresowaniem słuchaliśmy o trudach życia w gorącym klimacie oraz o tradycjach papuaskiej społeczności. Podziwiamy zaangażowanie, z jakim ludzie modlą się, pracują i wytrzymują w takich warunkach. Podziw budzi w nas praca misjonarza. Poświęcając ją kosztem rodziny i komfortu życia, zyskał przyjaźń, bogate przeżycia i wiedzę.

To spotkanie dało nam dużo do myślenia. Postanowiliśmy zorganizować akcję charytatywną i wesprzeć dzieci ze szkoły, w której pracuje nasz gość.

Uczniowie klasy Vb

fot. Maria Tomkowiak, Monika Paluch