Spotkanie z fizjoterapeutą w naszej szkole

W dniach18-19 listopada br. podczas lekcji wychowawczej w kl. 7b oraz na wychowaniu fizycznym w 8a i 8b odbyło się spotkanie z fizjoterapeutą, p. Magdaleną Osicką.

Tematem przewodnim była „Aktywność ruchowa jako profilaktyka wad postawy”.

Uczniowie dowiedzieli się m.in. czym jest postawa prawidłowa, postawa wadliwa, jak odpowiednio nosić plecak, jak zdrowo podnosić przedmioty, ile ruchu potrzebuje młody organizm, aby się prawidłowo rozwijać. Dziewczęta z klas 8. dokonały pomiaru masy ciała i wzrostu. Nauczyły się, jak korzystać z danych i wyliczać Indeks Masy Ciała.

Dodatkowo uczniowie doprecyzowali swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, nawodnienia, snu i wypoczynku. Każdy już wie po zajęciach, jak przygotować samodzielnie zdrowy izotonik.
Dziękuję paniom Annie Sałajczyk i Dorocie Szyszce za zaproszenie i miłe przyjęcie przez uczniów uczestniczących klas w wykładzie i warsztatach.

mgr fizjoterapii Magdalena Osicka