DSCN4457

Spotkanie uczniów klasy IVA w akademii

Noc z 30 na 31 stycznia br. Uczniowie klasy IVa spędzili na nocnym czytaniu książek „Akademia pana Kleksa” oraz „Podróże pana Kleksa”. Bibliotekarka Ewelina Budych oraz wychowawczyni klasy Krystyna Konopacka-Izydor przygotowały dzieciom wiele atrakcji i niespodzianek.

Po omówieniu celu spotkania zaczęły się zajęcia w akademii. Na dobry początek każdy uczeń otrzymał parę piegów, które miały ułatwić koncentrację podczas zadań. Po pracy z encyklopedią i słownikami nadszedł czas na wspólne czytanie. Obecnością swoją zaszczyciła nas pani dyrektor  Małgorzata Jagiełłowicz.  Miłą niespodziankę dzieciom sprawiła także pani Agata Szwedek poprzednia wychowawczyni klasy. Podczas przerw w czytaniu odbywały się zajęcia plastyczne, kalambury, quizy oraz konkursy. Tytuł „Mistrza Pięknego Czytania klasy IVa” otrzymał Dorian Mela. Dużą atrakcją dla uczniów były zajęcia z kleksografii, w których mogły popisać się swoją wyobraźnią i kreatywnością. Piosenka – „Witajcie w naszej bajce” towarzyszyła uczestnikom podczas całej zabawy. Fantastycznie dzieci wykonały też portrety Pana Kleksa, które ozdobiły szkolny korytarz. Po wieczorze pełnym wrażeń nadszedł czas na odpoczynek. Wczesnym rankiem w sobotę z dużym bagażem przeżyć dzieci wróciły do swoich  domów.

Jestem bardzo zadowolona, że czytanie sprawia dzieciom tyle radości i przyjemności.

Ewelina Budych

Fot. Ewelina Budych