Spotkanie pierwszoklasistów ze strażakiem

Uczniowie klasy Ib na lekcji języka polskiego omawiali lekturę pt. „Jak Wojtek został strażakiem”. Nasz Wojtek Gimzicki wpadł na wspaniały pomysł, żeby zaprosić do klasy swojego ojca. Pan Adam jest strażakiem i bardzo chętnie przyjął zaproszenie. We wtorek, 24 kwietnia br., odbyło się spotkanie, podczas którego dzieci dowiedziały się, jak trudna, niebezpieczna i odpowiedzialna jest praca strażaka. Pan Adam dokładnie opowiadał o zagrożeniach wynikających z nieostrożnego obchodzenia się z ogniem. Dzieci miały możliwość obejrzenia stroju bojowego i części wyposażenia. Przypomniały sobie również numery telefonów alarmowych. Były bardzo zainteresowane tematyką i zadawały mnóstwo pytań. To spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci, gdyż bardzo im się podobało. Panu Adamowi jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Violetta Rakowska