P1080916

SP2 Szamotuły: Spotkanie czytelnicze dla przedszkolaków

W ramach projektu czytelniczego „Miś – mój mały przyjaciel”, realizowanego przez klasę IB, w piątkowy poranek, 2 marca, odbyło się spotkanie czytelnicze, podczas którego pierwszoklasiści gościli przedszkolaków z grupy „Mali Odkrywcy”. Uczniowie klasy pierwszej bardzo chętnie czytali bajki o misiu swoim młodszym koleżankom i kolegom. Najmłodsi słuchacze byli bardzo zainteresowani przygodami Misia Uszatka.

Następnie wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnego śpiewania piosenek i zabaw integracyjnych. Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści pożegnali swoich gości i obdarowali ich kolorowankami; oczywiście były to misie, które muszą pięknie pokolorować.

Spotkanie było nie tylko okazją do wspaniałej zabawy, ale również służyło promocji czytelnictwa. Zostaliśmy teraz zaproszeni do oddziału przedszkolnego. Do zobaczenia w przedszkolu – oczywiście zabierzemy ze sobą nasze ulubione książeczki, które będziemy wspólnie czytać.

V. Rakowska
Fot. E. Budych, V. Rakowska