20170531_115600

Spotkanie autorskie z panem Łukaszem Wierzbickim

31 maja 2017 roku uczniowie klas II i III uczestniczyli w spotkaniu z panem Łukaszem Wierzbickim  autorem  książek dla dzieci, podróżnikiem oraz redaktorem. Staramy się  w ten sposób cały czas propagować czytelnictwo wśród naszych uczniów. Przygotowując się do spotkania czytaliśmy w bibliotece i świetlicy szkolnej książkę „ Afryka Kazika” oraz „ Dziadek i niedźwiadek ”.  Uczniowie wzięli także  udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Bibliotekę Publiczną na temat „Pocztówka z Afryki”, w którym można było odnieść się do książek pana Wierzbickiego.

Pan Łukasz okazał się przesympatycznym człowiekiem, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam jak zaczęła się jego przygoda z pisaniem i skąd czerpie tematy do swoich książek. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał pamiątkową zakładkę do książki z autografem pisarza. Na koniec Antosia w imieniu wszystkich dzieci podziękowała za miłe spotkanie.

tekst i foto. E. Budych