DSC01003 (Copy)

SP2 Szamotuły: Wigilijne spotkanie w IA

W czwartkowe popołudnie w auli szkolnej, która przybrała świąteczną scenerię, zebrali się na Wigilii uczniowie i rodzice klasy IA. Swoją obecnością zaszczyciła nas także Pani Dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz. Dzieci najpierw zaprezentowały Jasełka. W pięknych strojach odegrały sceny przypominające narodzenie Pana Jezusa w szopce betlejemskiej, które przeplatane były wieloma staropolskimi kolędami. Potem mali artyści zostali obdarowani prezentami przyniesionymi przez przybyłego do nas z daleka Gwiazdora. Zgodnie z polską tradycją nie mogło zabraknąć także podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie nawzajem serdecznych życzeń. Następnie wszyscy przeszli do sali lekcyjnej, aby przy suto zastawionym stole cieszyć się z nadchodzących świąt. Niezwykła atmosfera tego spotkania na długo pozostanie w naszej pamięci.

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia życzą:
uczniowie klasy I A z wychowawczynią

Tekst i fot. Agata Szwedek