20180125_120840

SP2 Szamotuły: Udział w Konferencji WSPAK

W czwartek, 25 stycznia br., uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konferencji Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej – Koło w Szamotułach, która odbyła się w Muzeum –Zamek Górków. Licznie zebrana młodzież szamotulskich szkół miała okazję poznać postać znanego szamotulanina Leona Michalskiego, żołnierza Armii Krajowej oraz uczestnika Powstania Warszawskiego.

Dowiedzieliśmy się, że pan Leon Michalski uczęszczał do szkoły powszechnej znajdującej się w budynku obecnej Szkoły Podstawowej nr 2, a dalszą naukę kontynuował w Gimnazjum im. P. Skargi. Bardzo miło było nam poznać córkę pana Leona, Ewę Michalską – Czajkę, która opowiadała ciekawe historie z życia swojego taty. Pan Michalski zmarł 24 stycznia 2010 roku i zgodnie z ostatnią wolą został pochowany na cmentarzu w Szamotułach. Spotkanie było dla nas ciekawą lekcją historii, tym bardziej, ze dotyczyło absolwenta naszej szkoły.

E. Budych