dav

SP2 Szamotuły: Trzecioklasiści z wizytą w krainie ozdób choinkowych

W środę 29 listopada dzieci z klasy IIIa i IIIb odwiedziły fabrykę bombek w Gnieźnie. Kolejno obejrzały cztery główne działy produkcji. W dziale „dmuchalnia” zobaczyły jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule. Potem obserwowały proces srebrzenia bombek. Kolejnym etapem była lakiernia, gdzie bombki choinkowe zyskują różnorakie kolory. Ostatnim etapem jest dekorowanie, które nadaje ozdobie niepowtarzalnego wyglądu. Uczniowie mogli także podczas warsztatów plastycznych spróbować swoich sił. Na bombkach powstały fantazyjne wzory, a mali artyści wykazali się wyjątkowym talentem. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Katedry. Uczniowie chwalili się swoją wiedzą na temat historii Polski i znajomością legendy o św. Wojciechu. Warto było odwiedzić miejsce koronacji pierwszych polskich królów. Polecamy młodszym kolegom wycieczkę do Gniezna, warto pojechać.

Katarzyna Dobrychłop