P_20180201_155814

SP2 Szamotuły: Trzecioklasiści na festiwalu „Na Szage”

Uczniowie klas IIIA i IIIB rozpoczęli luty udziałem w VII Festiwalu „Na Szage”, który odbywa się w Auli Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Dzieci uczestniczyły w warsztatach „Tańce egzotyczne i nie tylko”, prowadzonych przez charyzmatyczną Małgorzatę Popiołek. Gośka (instruktorka prosiła, by tak zwracać się do niej) porwała wszystkich swoim profesjonalizmem i łatwością nawiązywania kontaktów. Dzieci tańczyły: country, cha-cha’ę, tańce współczesne do muzyki reggae i jamajskiej; nie zabrakło południowokoreańskiego hitu z 2012 r. „Gangnam style”.

Następnie słuchaliśmy historii Robba Maciąga w „TUK TUK Cinema” czyli o Indiach, Gangesie, radości życia, wiecznie psującym się skuterze oraz odbiorze bajek o Bolku i Lolku, Reksiu przez indyjskie dzieci, często ciężko doświadczone przez życie. Z wielką uwagą wysłuchaliśmy opowiadania Piotra Horzeli o Antarktydzie i pingwinach. Prezentacja wzbudziła ogromne zainteresowanie, a sam autor opowiadania naszą sympatię. Dowodem tego jest nasze wspólne zdjęcie i długo trwające rozmowy po zakończonej prezentacji; pan Piotr odpowiadał na nasze pytania i zarażał pasją do podróżowania. To był bardzo udany wyjazd, doskonale się bawiliśmy, poznaliśmy nieprzeciętnych, wyjątkowych podróżników i, oczywiście, odwiedziliśmy restaurację Mc Donald’s.

Renata Paczkowska