SP2 Szamotuły: Teatr Koszałki – Opałki na Przeglądzie Teatrów Dziecięcych

W pierwszy czwartek grudnia w szamotulskim kinie „Halszka” odbył się VIII Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych o Statuetkę Czarnej Księżniczki. Na przeglądzie zaprezentował się Teatr Koszałki – Opałki z SP2 Szamotuły. Grupa w przedstawieniu „Śnieżka w sieci”, współczesnej wersji znanej wszystkim baśni, opowiedziała o problemach dotyczących młodych – o cyberprzemocy, uzależnieniu od Internetu. W sztuce nie brakowało humoru – Czarodziej Wirus może przecież dosięgnąć każdego…

Warto wspomnieć, że nasi uczniowie występowali również w roli jurorów – dziecięcemu jury z SP2 przewodniczyła Justyna Nazim. Dla wszystkich młodych aktorów były warsztaty teatralne, które przeprowadził aktor Teatru Nowego w Poznaniu Janusz Andrzejewski. Dotyczyły one zagadnień kultury słowa, plastyki ciała, ćwiczeń oddechowych, aktywności na scenie i znaczenia rekwizytu w spektaklu teatralnym. Organizatorem przeglądu był Szamotulski Ośrodek Kultury, a przedsięwzięcie finansowo wsparło Starostwo Powiatowe w Szamotułach.

Paulina Pękosz