20180417_095318

SP2 Szamotuły: Światowy Dzień Ziemi i spotkanie z leśnikiem

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, który służy pobudzaniu świadomości ekologicznej, uczniowie klas I-III uczestniczyli we wtorek, 17 kwietnia br., w spotkaniu z Panem Michałem Idczakiem ze Szkółki Leśnej w Dąbrowie k. Pniew. Pan Michał zaprosił nas do świata zwierząt jeleniowatych. Ich najbardziej charakterystyczną cechą, wyróżniającą spośród innych zwierząt kopytnych, jest obecność poroża. Uczniowie poznali wiele ciekawostek o mieszkańcach lasu oraz wzięli udział w quizie. Zwycięzcy otrzymali od naszego gościa parostki. Spotkanie upłynęło w przemiłej atmosferze. Zostaliśmy zaproszeni przez Szkółkę w Dąbrowie na łono natury. Z zaproszenia z całą pewnością skorzystamy. Bardzo dziękujemy Panu Michałowi.