P_20180413_201040

SP2 Szamotuły: Spotkanie z Pippi

Piątek trzynastego dla klasy IIIA wcale nie okazał się pechowy. Tego wieczoru odbyło się spotkanie czytelnicze, podczas którego uczniowie poznali Pippi – bohaterkę książki Astrid Lindgren. Uczestnicy zabawy czytali fragmenty lektury pt. „Pippi Pończoszanka”. Na boisku wykonali kredą kolorowe rysunki z wizerunkami bohaterów, a następnie udali się do szkolnej biblioteki, gdzie obejrzeli wystawę książek Astrid Lindgren i wspólnie rozwiązali quiz. Nie mogło zabraknąć plebiscytu na „MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA”, którym został Grześ. W czasie spotkania dzieci odgadywały zagadki, wspólnie tworzyły plakaty i prace plastyczne oraz dobrze się bawiły. Dopełnieniem wieczoru była pizza, która sprawiła uczestnikom imprezy sporo frajdy. Na kolejne czytanie umówiliśmy się z panią bibliotekarką za rok.

Katarzyna Dobrychłop