SP2 Szamotuły: Spotkanie z p. Grzegorzem Jachem

Dnia 13 marca 2018r. w naszej szkole gościliśmy pana Grzegorza Jacha – współpracującego z Rzecznikiem Praw Dziecka pedagoga, reżysera, pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego i twórcę programu „Profilaktyka a Ty”. Pan Jach spotkał się z uczniami klas V-VI oraz VII i gimnazjalnych. Celami spotkania były pobudzenie u dzieci wrażliwości na cudzą krzywdę oraz promowanie wśród młodych ludzi mody na życie bez uzależnień. Uczniowie czynnie brali udział w zajęciach, zadając pytania, wyrażając swoje zdanie na dany temat. Młodzież dowiedziała się, jaka jest idea grupy „PaT”, której główną misją jest profilaktyka rówieśnicza. To właśnie młodzi ludzie piszą scenariusze, robią plany filmowe, spektakle teatralne; niekiedy z pomocą zaangażowanych nauczycieli, zawsze pod skrzydłami swojego lidera. Warsztaty przeprowadzone przez pana Grzegorza okazały się wspaniałą inspiracją dla uczniów chcących zaangażować się w życie „PaT”. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas, wielkie serce, optymizm oraz zrozumienie potrzeb i problemów młodych ludzi.

M. Wojciechowska