20180511_102851

SP2 Szamotuły: Pasowanie na Czytelnika

W piątek 11 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszaki, serdecznie powitani przez panią Ewelinę Budych, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez klasę IIIa. Następnie uczniowie klas pierwszych pochwalili się wiedzą na temat bohaterów ulubionych książek oraz zasad korzystania z biblioteki bezbłędnie rozwiązując zagadki i quizy.

Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie w obecności pani dyrektor Ewy Kulawiak, że będą kochać i szanować książki. Potem uczniowie zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało kolorową zakładkę. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę, poznawał bohaterów baśni oraz troszczył się o książki.

K. Dobrychłop
Fot. E. Budych