SP2 Szamotuły: Pamiątka Powstania Wielkopolskiego z Kolędnicą

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach  po raz kolejny pokazali, jak ważna jest dla nich historia naszego kraju. Zrealizowali projekt, którego efektem jest wystawa w Izbie Pamięci, wystawka lapbooków, wyniki badań na temat wiedzy uczniów o powstaniu, prezentacja multimedialna i uroczystość poświęcona 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Prezentacja projektu miała miejsce w ostatni czwartek stycznia w auli szkolnej. Uczniowie klas 4. oraz klas 2. i 3. gimnazjum przygotowali inscenizację pt „Pamiątka Powstania Wielkopolskiego”.  W trakcie uroczystości na scenie, która przypominać miała dworzec w Poznaniu, przybył Ignacy Jan Paderewski w otoczeniu dwóch polskich oficerów. Odbyła się krótka inscenizacja, podczas której przypomniano najważniejsze fakty z Powstania Wielkopolskiego i ukazano atmosferę, jaka panowała w polskich rodzinach w tym trudnym czasie. Po zakończeniu części historycznej, na koniec okresu Bożego Narodzenia, wszyscy uczniowie – wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły – mieli okazję do wspólnego kolędowania. Akademię podsumowała Pani Dyrektor mgr Małgorzata Jagiełłowicz, która, dziękując za przygotowanie nauczycielom i uczniom, odwołała się do ważnych postaw patriotycznych w życiu młodego człowieka. Uroczystość przygotowali nauczyciele: Pan Robert Kalisz, Pan Artur Hoffman, Pan Michał Galanciak.

fot. E. Budych, M. Galanciak