20180507_102733

SP2 Szamotuły: Olimpiada promująca zdrowy styl życia – Wiem, co jem!

W poniedziałek, 7 maja br., uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w olimpiadzie promującej zdrowe odżywianie. Przedstawiciele poszczególnych klas mieli okazję wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną, a ich koledzy kibicowali im. Jedno z zadań polegało na wykonaniu zdrowych i kolorowych kanapek, których wygląd i zawartość składników odżywczych zachęca do spożycia oraz dodaje nam energii. Pozostali uczniowie klas gimnazjalnych także mogli wykazać się wiedzą poprzez udział w quizie interaktywnym. Dzięki temu uzyskali dodatkowe punkty dla swojej klasy. Komisja konkursowa po podliczeniu uzyskanych przez drużyny punktów wyłoniła zwycięzców. I miejsce zdobyła klas IIa gimnazjum. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

A. Danielewicz, E. Budych