0

SP2 Szamotuły: Eliminacje Mistrzostw Polski w Futsalu U-14 i U-16 z udziałem naszych uczniów

W sobotę i niedzielę nasi chłopcy – ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach – uczestniczyli w meczach eliminacyjnych do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-14 i U-16.

W sobotę, 2 grudnia, w Mosinie zagrali chłopacy z rocznika 2002 czyli U-16 (3 klasa gimnazjum) i zajęli w turnieju drugie miejsce, premiowane awansem do finałów w Bochni. Czeka ich jednak jeszcze jeden turniej, tym razem w Szamotułach 14.01.2017 r na hali Nałęcz. Jeśli zagrają tak jak potrafią, to finał w Bochni mają w kieszeni.

W niedzielę, 3 grudnia, od godz 10:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej „Nałęcz” w Szamotułach odbyły się eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-14.

W turnieju udział brały cztery zespoły:

- SPN Szamotuły – gospodarz turnieju
- Mieszko Gniezno
- Futsal Oborniki
- Kadet Futsal Team Poznań

Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym i nasza ekipa przebrnęła przez eliminacje jak burza, wygrywając wszystkie mecze i awansując do finałów Mistrzostw Polski w Ustce, które obędą się 26-28.01.2018 r. z udziałem 12-tu zwycięzców z poszczególnych grup.

Wyniki spotkań grupowych:

SPN Szamotuły vs Kadet Futsal Team Poznań 36:0
Futsal Oborniki vs Mieszko Gniezno 8:0
Futsal Oborniki vs SPN Szamotuły 2:6
Mieszko Gniezno vs Kadet Futsal Team Poznań 10:0
SPN Szamotuły vs Mieszko Gniezno 14:1
Kadet Futsal Team vs Futsal Oborniki 0:19

Nasi chłopcy zajmują teraz pierwsze miejsce w tabeli (mają na swoim koncie 9 punktów) przed Obornikami, Gnieznem i Poznaniem. Dodać trzeba, że są to przeważnie uczniowie klasy 2A gimnazjum, wsparci przez bramkarza Adama Wojciechowskiego z Zespołu Szkół w Otorowie.

Film 1

Film 2

Film 3