1

SP2 Szamotuły: Czwartoklasiści w Szreniawie przy świątecznej choince

W czwartek, 30 listopada, klasa 4a wraz z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Odbyła się tam impreza edukacyjna z okazji zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia. „Muzealne spotkania przy świątecznej choince” miały na celu m.in. przypomnienie tradycji wykonywania ozdób i stroików świątecznych. Dzieci obejrzały przedstawienie dotyczące tradycji bożonarodzeniowych w wykonaniu aktorów „Dobrego Teatru” z Poznania. Speklakl był żywy i angażował, m.in. ruchowo uczniów. Czwartoklasiści mieli okazję zobaczyć, jakimi zabawkami bawili się ich dziadkowie i rodzice na wystawie starych zabawek. Wykonali też „eko – choinkę”. Bardzo ciekawe były prezentacje pracy powroźnika i kołodzieja w stelmacharni. Uczniowie sami skręcili sznur na specjalnym torze powroźniczym. Pracownicy muzeum przedstawili też wyrób świeczek z prawdziwego wosku pszczelego. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się szopka bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami. Z kolei w ramach „Gwiazdkowych spotkań ze zwierzętami” w budynku obory i zagrodach można było zobaczyć żywe zwierzęta gospodarskie tradycyjnie związane z szopką bożonarodzeniową: woły, krowy, owieczki, konie. Wyjazd zakończył się wizytą w McDonald’s.

FOT. Paulina Pękosz