DSC_0050

SP2 Szamotuły: Carnevale di Venezia

Zainspirowani karnawałem w Wenecji uczniowie Klubu Podróżnika wraz z opiekunem Panią Moniką Paluch przygotowywali na ostatnich zajęciach maski weneckie. Było to nie tylko twórcze, ale i edukacyjne oraz relaksacyjne przedsięwzięcie, ponieważ zajęcia artystyczne, poza rozbudzaniem kreatywności, również uspokajają i relaksują. Jak się okazało, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 mają ogromny potencjał artystyczny, a wykonane przez nich maski świecą się i mienią w różnych odcieniach brokatów, ozdobnych kokard, piór i innych dodatków. Można je podziwiać w gablocie sali nr 21. Na zajęciach nie tylko dowiedzieliśmy się, jak obchodzi się Karnawał w Wenecji, ale również poznaliśmy kilka słów po włosku, a nawet mieliśmy okazję przymierzyć oryginalne maski prosto z Wenecji!!! Przygotowane przez uczniów maski już czekają na dyskotekę karnawałową. Ciekawe, czy nas w nich rozpoznacie :D

Monika Paluch