FB_IMG_1679987687279

Siatkówka, siatkówka i jeszcze raz siatkówka!

Tydzień bez siatkarskich gorących informacji tygodniem straconym, a więc spieszymy z kolejnymi.

Zaczynamy od rozgrywek szkolnych. W piątek byliśmy organizatorami półfinału województwa Igrzysk Młodzieży. Do hali Nałęcz, dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół nr 3, zjechały topowe 4 zespoły, by walczyć o finał Wielkopolski. Gości powitał i otworzył turniej pan dyrektor Sławomir Dyzert. Poziom, jaki prezentowały drużyny, zdecydowanie nie przypominał rozgrywek szkolnych. Nasze dziewczyny, niesione dopingiem koleżanek, kolegów oraz nauczycieli, wygrały swój pierwszy mecz. W kolejnych dwóch zabrakło tak niewiele… Zaważyły detale i niestety nasze dziewczyny skończyły rozgrywki na 5. miejscu w Wielkopolsce. Ale to nie powód do smutku, to najlepszy wynik SP2 w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tej dyscyplinie. WIELKIE BRAWA i dziękujemy za doping!

Nasze uczennice: Kasia Karabasz, Amelia Rolla, Zuza Abrahamczyk awansowały do ćwierćfinału MP i powalczą 1-2 kwietnia o awans do 1/2 Finału Mistrzostw Polski Młodziczek.
Mocno trzymajcie kciuki!

W niedzielę odbył się półfinał Mistrzostw Wielkopolski w klubowych rozgrywkach „czwórek”. Nasze uczennice: Marianna Sroka, Julia Sznycer, reprezentujące barwy UKS Lider Rokietnica, awansowały do finału Wojewódzkiego. Marta Nowicka z koleżankami z UKS SZAMOTULANIN Szamotuły po walce zajęła 8 miejsce. Trenerka Dorota z pierwszym zespołem Szamotulanina wygrała swój półfinał i również pojedzie walczyć o awans do finału Mistrzostw Polski.
Wielkie brawa.

A na koniec prawdziwa BOMBA…

Nasze Absolwentki: Zuza Kicman, Paula Jankowska w niedzielę awansowały do finału Mistrzostw Polski w kategorii juniorek młodszych. Kto wie, może znowu w Szamotułach będzie siatkarskie święto i będziemy mogli kibicować naszym dziewczynom.

Wielkie brawa dla wszystkich dziewczyn i trenerów!

Dorota Szyszka