332464584_1894772877544485_5233423370511929718_n

Siatkarskie newsy SP2 !

21 lutego rozegrany został finał powiatu szamotulskiego Igrzysk Młodzieży w piłce siatkowej. Nasze siatkarki okazały się bezkonkurencyjne – bez straty seta pokonały zespoły z SP3 Wronki, Kaźmierza oraz SP1 Szamotuły i zajęły I miejsce! Na początku marca powalczą w turnieju rejonowym.

14 lutego walczyliśmy w finale powiatu szamotulskiego w młodszej kategorii – Igrzyska Dzieci. Zespół dziewcząt z naszej szkoły zajął III miejsce, kończąc rozgrywki czwórkami na tym etapie. Skład zespołu: M. Sroka, J. Sznycer, N. Sparniuk, Z. Vidura, L. Tacik, M. Dolata, W. Paech, D. Głucha, M. Nych, V.Maciołek.

Dziewczyny grające w igrzyskach młodzieży oraz dzieci objęte są programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Program to nie tylko szkolenie, monitoring sprawności i umiejętności, ale także wsparcie szkoły m.in. szkolenie trenerów, jak i zaopatrzenie w sprzęt sportowy oraz stroje.

W lutym rywalizowali również najmłodsi. 16 lutego w hali Szamotulanka odbył się kolejny turniej AMICA CUP. Naszą szkołę reprezentowało 33 siatkarek i siatkarzy w 3 kategoriach – rzucanka, singielki oraz dwójki. Miło obserwować, jak z turnieju na turniej dzieciaki podwyższają poziom siatkarskich umiejętności.
BRAWO DZIECIAKI, BRAWO TRENERKI: Magdalena Osicka, Dorota Szyszka!

Szkoła Podstawowa nr 2 w Szamotułach daje ogromne możliwości doskonalenia umiejętności siatkarskich pod okiem najlepszych trenerów.

Dla najmłodszych – AKADEMIA SIATKÓWKI AMICA.
Dla klas 4-8 – zajęcia w klasie sportowej o profilu siatkówki oraz uczestnictwo w programie SOS.

Już wkrótce nabory do klas sportowych; niebawem podamy szczegóły, a już dziś zachęcamy do dołączenia do siatkarskiej rodziny!

Dorota Szyszka