IMG_2073

Rozstrzygnięcie konkursu „Bazylika Mniejsza – nasze dziedzictwo”

W dniu 2 października został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ogłoszony w ramach projektu pt. „Bazylika Mniejsza – nasze dziedzictwo”. Wystawę prac plastycznych obejrzał ks. kanonik Mariusz Marciniak. Wysoko ocenił on pomysł realizacji tego zadania. Projekt wpisany do programu Europejskich Dni Dziedzictwa zakładał poznanie historii Bazyliki Mniejszej, jej zabytków i legend oraz propagowanie wśród dzieci wartości odziedziczonej po przodkach spuścizny jako źródła tożsamości narodowej.

Jury konkursowe w składzie: ksiądz kanonik Mariusz Marciniak, dyrektor szkoły Małgorzata Jagiełłowicz oraz Maria Tomkowiak – organizatorka projektu, dokonało wyboru najlepszych prac. Laureatami konkursu zostali:

I nagroda -  Magdalena Sołtysiak i Aleksandra Olejniczak – kl. VIa

II nagroda – Dorian Mela – kl. IVa

II nagroda – Michał Pawlak kl. IVb

III nagroda – Martyna Grabicka – kl. IIIa

Nagrody to piękne albumowe wydania pt.  „Kolegiata Szamotulska”. Ufundował je ksiądz Kanonik Mariusz Marciniak. Serdecznie dziękujemy!

Maria Tomkowiak