IMGP9951

Reprezentacja SP2 Szamotuły na Dożynkach Gminno – Powiatowych 2018

W niedzielę, 9 września 2018r., w Szamotułach odbyły się Dożynki Gminno – Powiatowe. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. dziękczynną w bazylice mniejszej. Później uczestniczy imprezy obejrzeli obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu folklorystycznej „Szamotuły”. Zespół przedstawił także „Wesele Szamotulskie”. Zagrała Kapela Dudziarska z SZOK-u, wystąpili finaliści konkursu „Godejma po naszymu”. Na przybyłych do Parku Zamkowego mieszkańców czekało wiele innych atrakcji, m.in. pokaz sprzętu rolniczego, wystawa rękodzieła, konkurs kulinarny „Smaki Powiatu Szamotulskiego”. Również reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach dożynkowych.

Fot. Robert Kalisz

Zdjęcia z uroczystości można także obejrzeć na stronie UMiG Szamotuły:
http://www.szamotuly.pl/pl/aktualnosci/dozynki-fotorelacja.html