Rajd rowerowy kl. IVa do Witoldzina

W środę 17 czerwca 2014 r. odbył się rajd rowerowy uczniów kl. IVa do gospodarstwa agroturystycznego w Witoldzinie. Są oni świeżo upieczonymi posiadaczami karty rowerowej, dlatego ten wyjazd był pierwszym sprawdzianem ich umiejętności. Wszyscy zdali go na szóstkę. W wyprawie uczestniczyło wielu rodziców, którzy również postanowili zażyć ruchu na rowerze i towarzyszyć dzieciom w zabawie.

Gospodarstwo prowadzone przez Joannę Popielską – Nowak nosi nazwę „Wesoła zagroda” nie bez przyczyny. Hodowanych jest w nim wiele gatunków zwierząt domowych, o których bardzo ciekawie opowiadała pani Joanna. Dzieci przeżyły niezapomniane chwile na łonie przyrody, karmiły zwierzęta, odbyły przejażdżkę bryczką, piekły kiełbaski w ognisku, szukały skarbu, skakały na trampolinie i bawiły się na świetnie zagospodarowanym placu zabaw.

Wyprawa do Witoldzina była bardzo udana. Zarówno dzieci jak i rodzice chcieliby znowu przeżyć podobną przygodę.

Maria Tomkowiak

Fot. Maria Tomkowiak