20180915_113544

Rajd rowerowy do Lusowa „Tropem walk powstańczych 1918/19”

W sobotę 15 września 2018 r. odbył się rajd rowerowy„Tropem walk powstańczych 1918/19”. Wzięli w nim udział uczniowie klas VII i VIII oraz nauczyciele: Krystyna Konopacka – Izydor, Maria Tomkowiak i Mirosław Tomkowiak. Celem wyprawy było odwiedzenie Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Lusowie i Miejsc Pamięci Narodowej.  Uczniowie pokonali malowniczą, ale trudną wysiłkowo, bo 60-kilometrową trasę, co upoważnia ich do zdobycia odznaki turystyczno-krajoznawczej „Szlakami Powstania Wlkp”.  Opracowany przez organizatorów rajdu program został w pełni zrealizowany. Uczestnicy uhonorowali pamięć bohaterów Powstania Wielkopolskiego, zapalili znicz na grobie dowódcy – generała Józefa Dowbor – Muśnickiego i odbyli bardzo ciekawą lekcję na temat historii Polski czasów rozbiorów i Powstania Wielkopolskiego. Obejrzeli bogate zbiory zgromadzone w muzeum, sporządzili notatki i zarejestrowali najważniejsze fakty. Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji.

Maria Tomkowiak

Fot. Maria Tomkowiak