IMG_2723

Rajd „Na powitanie wiosny”

Aż 45 uczniów wzięło udział w jubileuszowym XV rajdzie „Na Powitanie Wiosny”. Na trasie Szamotuły – Aleja Jabłoniowa- Jastrowo  – Rudki – Ostroróg, która liczyla 12 km, dzielnie maszerowali: pierwszaki, drogoklasiści, uczniowie klas trzecich oraz czwartoklasiści, a także dwoje uczniów z klasy piątej i jeden szóstoklasista.

W Zespole Szkół w Ostrorogu, gdzie znajdowała się meta rajdu,  turyści mogli posilić się smakowitą grochówką, otrzymali owoce i  słodycze, wysłuchali krótkiego koncertu zespołu muzycznego (jego solistą jest dawny absolwent naszej szkoły Radosław Szewczyk ) i uczestniczyli w różnorodnych konkursach. W konkursie piosenki turystycznej naszą drużynę reprezentowała Julia Walczak z IV b, Dominika Kaczmarek z kl. III b zajęła trzecie miejsce w kategorii klas I – III w konkursie sportowym „Rzut beretem na pachołek”, a trzecie miejsce w tym konkursie w kategorii klas IV – VI wywalczył szóstoklasista Miłosz Pulkowski. Nasza drużyna została ponadto uhonorowana nagrodą niespodzianką za zajęcie trzeciego miejsca w grupie najliczniejszych drużyn, które brały udział w rajdzie „Na Powitanie Wiosny” w latach 2005 – 2013.

Uczniami opiekowały się wychowawczynie: Elżbieta Dąbrowska, Katarzyna Dobrychłop, Renata Paczkowska, Agata Szwedek, Izabela Walaszczyk, Hanna Durak, Krystyna Izydor oraz Ewelina Budych, Violetta Rakowska i tata Mikołaja, pan Juszczak. Wszyscy turyści z „Dwójki” w świetnych humorach, dotlenieni świeżym wiosennym powietrzem wrócili autobusem do Szamotuł.

Hanna Durak

Fot. Magdalena Czekała