Radusie zwiedzają szkołę

Pójście do szkoły, wejście w nowy schemat jest dla każdego dziecka bardzo stresujące i wiąże się z dużym przeżyciem. Nowe otoczenie, nowi koledzy, nowe zwyczaje- to wszystko wymaga okresu adaptacji.

Chcąc pomóc dzieciom w przystosowaniu się do nowych warunków zaprosiłam najmłodsze dzieci naszej szkoły na wycieczkę.

Radusie zwiedziły w minionym tygodniu poszczególne pomieszczenia naszej szkoły- pokój dyrektora szkoły, sekretariat, świetlicę, aulę, bibliotekę, salę gimnastyczną, stołówkę oraz klasy, w których uczą się ich starsi koledzy.

Tym samym poznały również zwyczaje panujące w naszej szkole.

Dzieci zostały bardzo serdecznie przywitane, rozdawały plakietki z podobizną zerówkowego przyjaciela- krasnalka Radusia, życząc wszystkim miłego dnia.

Przy okazji poprosiły starszych kolegów oraz nauczycieli o wsparcie, opiekę i wyrozumiałość.

Żegnając się radośnie odśpiewały swoją klasową piosenkę i wygłosiły słowa:

Lubimy tańczyć, lubimy śpiewać

lubimy słońce, lubimy deszcz

wiemy, że uśmiech jest dobry

na każde chwile: dobre i złe.

wych. klasy zerowej

Ewa Baraniak