Pumpkin Day – Dzień Dyni w SP2 Szamotuły

We wtorek, 16 października 2018r., w naszej szkole po raz kolejny został zorganizowany Pumpkin Day, czyli Dzień Dyni. Ideą tego dnia było zaprezentowanie kreatywności oraz pomysłowości uczniów, którzy z tej okazji prześcigali się w pomysłach na stworzenie z dyni różnych postaci. Efektem prac była wystawa, która została zorganizowana w auli SP2. Każdy z uczniów oraz nauczycieli mógł oddać swój głos i zagłosować na zaprezentowane tam prace. Ponadto na pierwszym piętrze w budynku naszej szkoły można było podziwiać wystawę z rymowankami i wierszykami w języku angielskim na temat dyni, które uczniowie przygotowali na lekcjach. Dodatkowo, na dużej przerwie każdy mógł spróbować pysznych babeczek oraz ciasteczek sprzedawanych na kiermaszu, z którego dochód przeznaczony zostanie na wsparcie Misji w Papui Nowej Gwinei. Obiecaliśmy to na spotkaniu dnia 7 września 2018r. księdzu Krzysztofowi Stachowiakowi, który jest Misjonarzem Św. Rodziny i słowa dotrzymaliśmy. Udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym. Poza dobrą zabawą i prezentacją talentów udowodniliśmy, że potrafimy się dzielić tym co mamy i wpierać akcje charytatywne, bo wiemy, że człowiek jest wielki nie przez to co ma lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Tegorocznymi zwycięzcami konkursu na najładniejszą dynię są:

W KATEGORII DZIEWCZYNEK:
miejsce pierwsze: Paulina Kuczenrajter kl. V b
miejsce drugie: Julka Biedna kl. IV s
miejsce trzecie: Zuzanna Karaszewska kl. V a

W KATEGORII CHŁOPCÓW:
miejsce pierwsze: Jakub Nowak kl. V s
miejsce drugie: Grzegorz Tafelski kl. IV s
miejsce trzecie: Borys Gościński klasa IV s

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłu i zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym. Zapewne znów nas zaskoczycie niesamowitymi pomysłami !!!! :)

Tekst i fot. Monika Paluch