IMG_3100

Ptasie radio nocą

28 marca 2014 r. po raz kolejny w szkole odbyło się nocne czytanie poezji Juliana Tuwima. Tym razem w zajęciach wzięli udział uczniowie z klasy IIa. Już od rana dzieci zasypywały wychowawczynię pytaniami o atrakcje przygotowane przez panią bibliotekarkę, nie dowiedziały się jednak wiele, niespodzianki były objęte tajemnicą, która miała się wyjaśnić dopiero wieczorem.

Punktualnie o godz. 19.oo stawili się wszyscy uczestnicy zajęć. Z wielkim przejęciem rozkładali śpiwory i układali przyniesione plecaki. To był dopiero początek, a emocje już sięgały zenitu!

Pani dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz powitała uczniów i rozpoczęła zabawę. Później odczytała wiersz pt. ,,Lokomotywa”, na podstawie którego uczniowie wykonali w grupach kolorowy pociąg wypełniony postaciami występującymi w utworze. Do szkoły przybyli także zaproszeni rodzice, którzy nie tylko pięknie przeczytali wiersze, ale także włączyli się do zabawy i organizowania wieczoru. Po krótkim odpoczynku, dzieci wzięły udział w konkursie pięknego czytania, w którym zwyciężyła Milenka Świtoń. Atrakcja goniła atrakcję: kalambury, rebusy, zagadki, quizy zabawy, pląsy i inne ciekawostki były tak zajmujące, że nikomu nie przyszło nawet do głowy, aby się nudzić. Niepostrzeżenie na zegarze wybiła godzina 1.oo w nocy. Czas spać, jednak emocje jeszcze długo nie pozwoliły dzieciom zasnąć, a przecież wczesnym rankiem musiały wstawać i wracać do domów.

Zabawa była wspaniała, dostarczyła drugoklasistom mnóstwo pozytywnych wrażeń, więc na pewno jeszcze się spotkamy w tym gronie na niejednym nocnym czytaniu.

Ewelina Budych i Katarzyna Dobrychłop