PRZYSTANEK TUWIMOWO

Piosenką ,, Jedzie pociąg” rozpoczęło się w piątkowy wieczór nocne czytanie w klasie II A. Dzieci wybrały się w podróż do Tuwimowa, aby przy utworach Juliana Tuwima przeżyć niezwykłą  przygodę . Bibliotekarka  Ewelina Budych   i wychowawczyni Agata Szwedek przygotowały dla dzieci wiele atrakcji .

Mali czytelnicy uczestniczyli w konkursach, wykonywali prace plastyczne, śpiewali piosenki, brali udział w inscenizacji wiersza ,,Rzepka” , czytali utwory Tuwima, oglądali bajki. Zaproszenie do czytania  przyjęły także mama Maksia Stefaniaka – p. Renia oraz mama Zuzi Karaszewskiej- p. Joasia. Podczas imprezy został wybrany Mistrz Pięknego Czytania. Ten zaszczytny tytuł zdaniem wszystkich należał się Uli i Nadii. Podczas konkursu obie zaprezentowały się wspaniale. Niezwykły wieczór był dla dzieci nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale możliwością wykazania się znajomością twórczości J. Tuwima. P. bibliotekarka i wychowawczyni zgodnie stwierdziły, że lekturę dzieci zaliczyły na szóstkę.

Noc  w Tuwimowie bardzo  się małym czytelnikom spodobała i  zapewne na długo zostanie w ich pamięci. Pamiątką po niej  jest kolorowa ciuchcia wykonana wspólnie, która zdobi szkolny korytarz.  Kto wie, może w kolejną czytelniczą podróż wybierzemy się już niebawem?

Agata Szwedek
Ewelina Budych

Fot. Agata Szwedek i Ewelina Budych