20170110_081425

Projekt bożonarodzeniowy „Eine schӧne Weihnachtsgeschichte”

W miesiącu grudniu 2016 roku uczniowie klas piątych SP2 realizowali Projekt bożonarodzeniowy „Eine schӧne Weihnachtsgeschichte”. Projekt realizowany był na lekcjach języka niemieckiego. Na zajęciach uczniowie pracowali z książkami zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Poznali historię biblijną w wersji niemieckojęzycznej. Lekcje poświęcone tematyce biblijnej oprócz poszerzania zasobu słownictwa, gruntowały gramatykę, rozwijały umiejętność korzystania ze słowników, uczyły właściwego wykorzystywania zasobów Internetu, ale przede wszystkim integrowały zespół klasowy oraz kształtowały prawidłowe nawyki współpracy w grupie. Uwieńczeniem pracy uczniów było wykonanie prac plastycznych, przedstawiających fragment poznanej wcześniej opowieści w wersji niemieckojęzycznej oraz stworzenie wspólnej historii religijnej. Powstałe w ten sposób strony opowieści biblijnej przedstawiono w styczniu 2017 roku społeczności szkolnej w formie wystawy.

tekst i foto. A. Kiona